seçkin düz, unreal ircd, eggdrop, kişisel blog,
Pazar , 21 Ocak 2018
ChatON Mesajlaşma Servisi Kapatılıyor

ChatON Mesajlaşma Servisi Kapatılıyor

Samsung’un büyük umutlar ile WhatsApp’a rakip olarak geliştirmeye başladığı mesajlaşma servisi ChatON, Samsung’un beklediğini veremedi ve kapatılmasına karar verildi.

Samsung’un 2011 yılında büyük umutlarla geliştirmeye başladığı sohbet uygulaması ChatON, bir çok cihazda hali hazırda kullanılabiliyor. 120’den fazla ülke de kullanılabilir olan bu mesajlaşma uygulaması maalesef beklenileni veremedi ve rakipleri karşısında ayakta duramadı.

Samsung’un WhatApp ve onun gibi diğer mesajlaşma uygulamalarına karşılık olarak çıkarttığı mesajlaşma servisi, durum böyle olunca fişinin çekilmesine karar verildi.

Bir süredir ChatON’un sonlandırılacağına dair bilgiler ortaya çıkmış ancak bunlar Samsung tarafından yalanlanmıştı. Görünen o ki ChatON Samsung’a kâr yerine artık zarar ettirmeye başladı.

Maddi açıdan kayıplara yol açan sohbet uygulamasının faaliyetleri ise bir çok ülkede 1 Şubat 2015 itibariyle sonlandırılacak.

samsung-chaton

100 milyon kullanıcısı bulunan ChatON’un bu rakama ulaşmasındaki en büyük etmen ise uygulamanın Samsung telefonlarında ön yüklü olarak gelmesi.

Strategy Analytics tarafından gerçekleştirilen bir çalışmada kullanıcıların uygulamada sadece 6 saniye geçirdiği geçtiğimiz aylarda ortaya koyulmuştu. Samsung artık ürettiği yeni nesil ürünlerinde ise bu uygulamaya artık yer vermeyecek.

ChatON kullanıyor musunuz? Servisin kapatılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : ShiftDelete

Hakkında Seçkin Düz

1990 yılında Kastamonu'da doğdu. İnternet ve bilişim sektörüne 2007-2008 yıllarında tanıştı. IRCd (Internet Relay Chat) kendini geliştirerek bir çok sohbet platformlarında görev aldı. Daha sonra 2010 yıllarında Hosting firması olarak SeckinShell.Com'u faaliyete geçirdi. Hayatı ile ilgili önemli kararlar alması sebebi ile IRCd alemini bıraktı. Şu an ise Bilim ve Teknoloji üzerine ilgilenmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

IRCdHosting, Web Hosting, Radyo Hosting
Free WordPress Themes - Download High-quality Templates