Pazar , 21 Ocak 2018

IRCServices

IRCServices Son kayıt edilen nick/kanal

CHANSERV cd ircservices-5.0.xx\modules\chanserv pico -w chanserv.h chanserv.h dosyasinin icerisinde struct channelinfo_ { yazan satirin hemen uzerine char last_register_chan[CHANMAX]; satirini ekleyin ve dosyayi kaydedip cikin. # # cd ircservices-5.0.xx\modules\chanserv # pico -w main.c main.c dosyasinin icerisinde bulunan put_channelinfo(ci); module_log("Channel %s registered by %s!%s@%s", chan, u->nick, u->username, u->host); satirinin uzerine strscpy(last_register_chan, ci->name, CHANMAX); ekleyip kaydedin. # NICKSERV # # cd ircservices-5.0.xx\modules\nickserv # ... Devamını Oku »

IRCServices çoklu root eklentisi

kodlama : orta~zor ekleme (edit) : kolay~orta tek dosya içerisinde işlem yapıyoruz: Aşama #0: cd ircservices-xxx cd modules cd operserv pico main.c Aşama #1: char * ServicesRoot; bu kodu bulup “hemen altına” şu kodları ekleyin: char **Sky_Roots_Char; static int Sky_Roots_Int; static int Sky_Realod=0; Aşama #2: static int introduce_operserv(const char *nick) bu kodu bulup “hemen üstüne” şu kodları ekleyin: void Root_Ayir(char ... Devamını Oku »

IRCServices /cs temizle #kanal

Nomercy, cause, scanx gibi koruma botlarindaki !clear özelligini bilmeyeniniz yoktur. Onlardan yola cikarak ufak bir kod yaptim. /cs temizle #kanal şeklinde calisiyor. Kanal oplari disinda kimse kullanamiyor. pico ircservices*/chanserv/main.c static void do_status(User *u); satirinin altina static void do_baho(User *u); ekleyin. { "STATUS", do_status, NULL, CHAN_HELP_STATUS, -1,-1, (void *)ACCLEV_SOP }, satirinin hemen altina { "TEMIZLE", do_baho, NULL, CHAN_HELP_BAHO, -1,-1, (void *)ACCLEV_AOP ... Devamını Oku »

IRCServices Total Online Time

Öncelikle kod sadece ircservices-5.0.59 ve ircservices-5.0.61 surumlerinde test edilmistir ve hicbir sorun ile karsilasilmamistir, bunu belirteyim. cd ircservices-x.x.xx pico modules/nickserv/main.c yazarak main.c icerisine giriyoruz. strftime_lang(buf, sizeof(buf), u->ngi, STRFTIME_DATE_TIME_FORMAT, ni->time_registered); bu satirin hemen uzerine send_cmd(s_NickServ, "NOTICE %s :Toplam Online Süresi: %d Gun %d Saat %d Dakika ve %d Saniye.", u->nick, (ni->toplamzaman / 86400), ((ni->toplamzaman % 86400) / 3600), (((ni->toplamzaman % 86400) ... Devamını Oku »

Ircservices Kurulum

Merhaba arkadaşlar. Bu gün ki konumuz IRCServices kurulumudur. Bir çok forum ve web sitelerinde olmasına rağmen bir çok kullanıcımız işin içinden çıkamıyor 🙂 Gayet kolay ve açık bir şekilde kurulumunu anlatacağım. İlk önce IRCServices versiyonları mevcut. 63-64-59 bu versiyonlar çok sık olarak kullanılan versiyonlardır. Benim kendime özel olarak editlediğim 64 versiyonu hem sizlerle paylaşacağım hemde kurulumunu anlatacağım. Kurulma geçelim arkadaşlar. ... Devamını Oku »

IRCdHosting, Web Hosting, Radyo Hosting
Free WordPress Themes - Download High-quality Templates