Pazar , 21 Ocak 2018

Güncel

Centos 32 bit kurulum 2017

Merhaba arkadaşlar. Sizlerde biliyorsunuz ki cpanel 32 bit desteğini kaldırmış bulunmaktadır. Aşağıdaki komutları uyguladığınızda sorunsuz kurulum gerçekleşecektir. SSH Root Login olalım ve ; cd /etc nano cpupdate.conf giriyoruz ve içindekileri temizleyip aşağıda vermiş olduklarımı ekleyin ve dosyayı kayıt ediniz CPANEL=11.52 RPMUP=daily SARULESUP=daily STAGING_DIR=/usr/local/cpanel UPDATES=daily Daha sonra ise CPanel kurulumu yapalım; Cpanel whm kurulumu TAM KURULUM cd /home wget -N http://layer1.cpanel.net/latest ... Devamını Oku »

AndroIRC Türkçe Karakter Çözümü

Öncelikle Ayarlar (Sağ üst köşede bulunan *** üç nokta) Ardından “Sunucular” ve “Yeni Sunucu” diyoruz İsim Kısmına : Seckinduz Adres Kısmına : irc.seckinduz.com.tr Ardından “Karakter Kümesi” diyoruz ve “ISO 8859-9” seçiyoruz Takma İsim kısmına sunucumuzda kullanmak istediğiniz “nick”i yazıyorsunuz Bu işlemleri tamamladıktan sonra AndroIRC uygulama başlangıç sayfasına geliyoruz arkadaşlar. Sağ üst kısımda bulunan ” + ” iconuna tıklıyoruz ve az ... Devamını Oku »

IRCForumu.Net Online Teknik Destek bilgi paylaşımı!

Merhaba Seckinduz blog takipçileri. Sizlerde bilirsinizki Seckinduz.com.tr ‘nin forum adresi olan www.ircforumu.net IRCd ağırlıklı forumu aktif konumda hizmet vermekteydi. Yeni bir yenilik ile siz değerli kullanıcılarına hizmet vermeye devam ediyor. mIRC’inizden /server irc.ircforumu.net adresine giriş yaparak online bilgi paylaşımı teknik destek sağlayabilirsiniz. Forum adresimizin irc sunucusunu açma sebeblerine gelirsek; Bir çok forum adresim bulunmakta ve ego’su yüksek olan kişiler tarafından ... Devamını Oku »

$RECYCLE.BIN virüsü temizleme

Merhaba sayın Seckinduz blog takipçileri. Bir çok kişinin bilgisayarında her ne yapsa bütün virüs programlarıyla silmeye calıstıgı $RECYCLE.BIN virüsün çok basit yöntemini göstereceğim. Aşağıdaki komutları uyguladığınızda virüsün silindiğini göreceksiniz. Başlat / çalıştır / cmd rd/s/q D:\\$RECYCLE.BIN Yukarıdaki komut’da koyu siyah olarak belirtilen alan virüsün hangi dizinde olduğudur. Bilgisayarınızın C’sinde ise o bölüme C yazmanız yeterli olacaktır. Yapamayanlar konu altında yorum ... Devamını Oku »

Samsung Galaxy S4 Mini Format Atma Sıfırlama Reset

SAMSUNG GALAXY S4 MİNİ FORMAT ATMA Alıntı : Kaynak Devamını Oku »

Düşecek domain siteleri

Bu yazımda sizlere düşecek domain bulmak, PR’li düşen domainler, düşecek domain takibi başlıkları altında bilgiler aktaracağım. Web ile uğraşan herkes eski, kaliteli ve PR değeri yüksek domainler isterler. Ancak bu tarz kaliteli düşecek domainleri takip etmek biraz zordur. Hiç kimse tek tek düşecek domain sorgulama yapmaz. Sizler için bu tarz domainleri takip edebileceğiniz siteler aktaracağım. Ancak bu domainleri kayıt ederken ... Devamını Oku »

Linux İşletim Sistemi Kaç Bit

Merhaba sayın Seckinduz blog takipçileri. Bu gün sizlere linux sunucunuzun kaç bit işletim sistemi olduğunu öğrenme yolunu göstereceğim. Tek komut ile işletim sisteminizi öğrenebilirsiniz. SSh Root login oluyoruz ve aşağıdaki komutu uyguluyoruz. uname -a Örnek Gösterim 32 BİT Linux linux.seckinshell.com 2.6.32-042stab063.2 #1 SMP Tue Oct 23 15:24:09 MSK 2015 i686 i686 i386 GNU/Linux 64 BİT Linux linux.seckinshell.com 2.6.18-238.19.1.el5 #1 SMP ... Devamını Oku »

Lightirc kurulumu

Merhaba saygı değer Seckinduz blok takipçileri. Bu gün sizlere IRCd’nin Flash Applet’i olan LightIRC Kurulumunu anlatacağım. Kurulum oldukça basittir. Bu kurulumu gerçekleştirmeniz için VDS veya VPS sunucularında Root erişimiz olması gerekmektedir. Öncelik olarak Sunucunuza Ruby kurulumu yapmanız gerekmektedir. Ruby kurulumu için tıklayınız. Ruby kurulumunu tamamladık’tan sonra flashpolicy kurulumuna geçelim. SSh root olarak login oluyoruz ve aşağıdaki vermiş olduğum komutları sırayla ... Devamını Oku »

Linux Sunucularınız için Ruby-2.0.0-p353 Kurulumu

Merhaba Seckinduz blog takipçileri. Bu gün sizler LIGHIRC‘nın gereksinim dosyası Ruby kurulumunu anlatacağım. Kurulum oldukça basittir. Ruby güncel versiyonlarını aşağıdaki link’ten takip edebilirsiniz. ftp://ftp.ruby-lang.org/pub/ruby Kuruluma geçelim; Root SSH’imize login olduktan sonra aşağıdaki komutu uyguluyoruz. wget http://www.seckinduz.com.tr/ruby-2.0.0-p353.tar.gz Yukarı komut ile ruby dosyamızı root ftp’mize çekmiş bulunuyoruz. tar -xvf ruby-2.0.0-p353.tar.gz Yukarıdaki komut ile indirmiş olduğumuz ruby dosyasını tar.gz uzantısından yani kabuğundan çıkartıyoruz. ... Devamını Oku »

Radyo jingleları

Merhaba arkadaşlar. İnternet radyolarında genellik kullanılan jingleları mı arıyorsunuz? O halde aşağıda vermiş olduğum link’ten temin edebilirsiniz. Hayırlı olsun. Devamını Oku »

IRCdHosting, Web Hosting, Radyo Hosting
Free WordPress Themes - Download High-quality Templates