Pazar , 21 Ocak 2018

Eggdrop

Linux TCL Kurulumu

Merhaba arkadaşlar. Yeni aldığımız linux makinelerde genellik tcl yüklü olmuyor. Eggdrop botlarımızın çalışması için kurulması gereken bir dosyadır. Kurulum için aşağıdaki komutları sırası ile uygulayınız.. Putty veyahut hangi SSh programını kullanıyorsak Root’a login olalım ve; cd /usr/local/src wget http://www.seckinduz.com.tr/tcl8.4.5-src.tar.gz tar -zxvf tcl8.4.5-src.tar.gz cd tcl8.4.5/unix ./configure –enable-threads make make install Tcl dosyamız sorunsuz şekilde kurulmuştur. Devamını Oku »

Eggdrop kurulumu

Merhaba arkadaşlar. Sunucumuza eggdrop kurulumunu gayet açık ve net bir şekilde aşağıdan sırasıyla uygulayarak kurabilirsiniz. Kurulum: Öncelik olarak Putty veyahut hangi SSh programını kullanıyor iseniz SSh login olalım ve daha sonra aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayalım. wget http://www.seckinduz.com.tr/eggdrop1.6.18.tar.gz Yukarıdaki komut ile eggdrop dosyamızı FTP’mize indiriyoruz. tar -zxvf eggdrop1.6.18.tar.gz Yukarıdaki komut ile dosyalarımızı rar’dan çıkartıyoruz. cd eggdrop1.6.18 ./configure make config make make ... Devamını Oku »

Eggdrop botlar Kanala Girdi Görünüyor Fakat Girmiyor !

Eggdrop botlariniz -m yapinca girmiyor -nm yapinca giriyor ise aşşağidaki verecegim adimlari takip edin sorununuz ortadan kalkacaktir. cd eggdrop1*/src pico -w eggdrop.h Açılan dosyada #ifndef _EGG_EGGDROP_H satirini bulun ve hemen üzerine #define HAVE_TCL_THREADS ekleyin kaydedip cikin. daha sonra cd cd eggdrop1* yazarak eggdrop1* ana dizinine dönün… make clean ./configure make config make make install Yukarıdaki komutları sirasiyla tüm işlemler tamamlandiktan ... Devamını Oku »

Eggdrop Botlara Konsol Bağlantısı

Son 1-2 sene içerisinde Eggdrop’a ve TCL Scripting’e olan ilginin artması beni sevinidiriyor.. Ancak henüz çok yetersiz bir düzeydeyiz.. Sadece ilgilenenler açısından değil, forum olarak da yetersiziz.. Eğer temel bilgileri öğrenirseniz bu işten daha çok zevk alabilir ve botunuzu çok daha etkin kullanabilirsiniz.. İşte bu amaçla eggdrop bot kullananların mutlaka öğrenmesi gereken “botun konsoluna bağlanmayı” kısaca anlatacağım burada.. Konsol nedir ... Devamını Oku »

Eggdrop Oyun botları

Merhaba arkadaşlar. Çalışır şekilde düzenlenmiş oyun botları aşağıda download link verilmiştir. İçerisinde bulunan oyun botları; Carkifelek Oyun botu Kelime Oyun botu Test Oyun botu Yarisma Oyun botu Devamını Oku »

Eggdrop botların soru sormama hatası

Merhaba arkadaşlar. Bu gün sizlere eggdrop oyun botlarının soru sormama hatası hakkında bilgilendirme yapacağım. Oyun botları sizlerde bilirsinizki çok eski tarihli oldukları için illaki biyerde patlak veriyolar. Şimdi vereceğim kodlarla bu sorunu hep birlikte aşacağız. if {[catch {incr tghintnum}]!=0} { set tghintnum 0 regsub -all {ğ} $tgcurrentanswer "g" tgcurrentanswer regsub -all {Ğ} $tgcurrentanswer "G" tgcurrentanswer regsub -all {ü} $tgcurrentanswer "u" ... Devamını Oku »

Eggdrop Botları Hızlandırmak 20-21 versiyonlar için

Merhaba arkadaşlar. Bu makelemizde Eggdrop son versiyonlarının hızlı çalışması için işlem uygulayacağız. İlk önce FTP Giriş yapıyoruz. Daha sonra eggdrop1.6.21/src/mod/server.mod bu yolu izlediğimizde server.c dosyasına ulaşıyoruz. Dosya’yı masa üstümüze alıp Notepad ile düzenlemeye alıyoruz. CTRL – F yaparak arama yerine giriyoruz ve msgrate aratıyoruz 4 defa. Karşımıza msgrate = 2; bu satır geliyor. 2 rakamını 0 olarak değişiyoruz ve kayıt ... Devamını Oku »

Eggdrop Botları Hızlandırmak 17-18-19 Versionlar için

  Selam ilk olarak Putty ile SSh login olalım. Daha sonrası ise; cd egg*1* cd src cd mod cd server.mod pico server.c (Düzenleme yapacağımız dosya içerisine giriş yapıyoruz. Daha sonra ise CTRL basılı tutup W basıyoruz.) Daha sonra ise ; #define msgrate 2 yazarak aratıyoruz ve karşımıza çıkan yazıda 2 rakamını 0 olarak değişiyoruz ve CTRL basılı tutum X tuşuna ... Devamını Oku »

IRCdHosting, Web Hosting, Radyo Hosting
Free WordPress Themes - Download High-quality Templates