seçkin düz, unreal ircd, eggdrop, kişisel blog,
Pazar , 21 Ocak 2018
$RECYCLE.BIN virüsü temizleme

$RECYCLE.BIN virüsü temizleme

Merhaba sayın Seckinduz blog takipçileri.

Bir çok kişinin bilgisayarında her ne yapsa bütün virüs programlarıyla silmeye calıstıgı $RECYCLE.BIN virüsün çok basit yöntemini göstereceğim. Aşağıdaki komutları uyguladığınızda virüsün silindiğini göreceksiniz.

Başlat / çalıştır / cmd
rd/s/q D:\\$RECYCLE.BIN

Yukarıdaki komut’da koyu siyah olarak belirtilen alan virüsün hangi dizinde olduğudur. Bilgisayarınızın C’sinde ise o bölüme C yazmanız yeterli olacaktır. Yapamayanlar konu altında yorum bırakır ise online olarak yardımcı olabilirim.

Saygılar..

Hakkında Seçkin Düz

1990 yılında Kastamonu'da doğdu. İnternet ve bilişim sektörüne 2007-2008 yıllarında tanıştı. IRCd (Internet Relay Chat) kendini geliştirerek bir çok sohbet platformlarında görev aldı. Daha sonra 2010 yıllarında Hosting firması olarak SeckinShell.Com'u faaliyete geçirdi. Hayatı ile ilgili önemli kararlar alması sebebi ile IRCd alemini bıraktı. Şu an ise Bilim ve Teknoloji üzerine ilgilenmektedir.

20 yorum

 1. O bahsettiğin klasör bir virüs değil, onu silmen de mümkün değil. O klasör sistemin geri dönüşüm kutusuna ayırdığı alandır. Onu silersen zaten sistem sorunu yaşarsın. Her sürücüde (takılan usb dahil) böyle bir klasör windows tarafından oluşturulur.

 2. Hmm araştırdım biraz virüs olarak adlandırmışlar. cmd.exe’de komut ile sildim hiç bir sistem sorunu vermedi.

 3. Aynen öyle o verdiğin virüsle alakası değil sistem dosyasıyla alakalı tamamen ve sorun vermemiş olması da normal çünkü sistemi yeniden başlanttğın zaman otomatik sistem kendini yeniliyor makinanın pilinin değiştiğini düşün. Kaldıı yerden devam eder ancak o sorunun bir eksik dosya olarak hayata devam ettiğini yani bir insanin bir akcigerinin alınması gibi 😉

 4. Ne virüsmüş arkadaş, daha kimsenin bir s*kten haberi yok,
  bilen de konuşuyor bilmeyende,
  yok geri dönüşüm kutusuymuş, systm volume information şeklinde açılan
  bir geri dönüşüm kutusu olurmu ?
  Onu gec HDD özellikler diyorum 500 GB kullanılarn 272, boş 228 GB diyor,
  giriyorum HDD içine , bir tane dosya boyut 12 MB. hiç bir şey yok.
  bu simdi virüs değil de nedir ?

  • Küfürlü mesaj’larınız düzenlenmiştir. Devamı halinde engellemek zorunda kalacağım bilginize!

  • System Volume Information bölümüyle konumuzun alakası yok, bunu bil bir defa. O dediğin sistem bölüm bilgisini depolayan dosya ve dizinlerden oluşur, diskin içinde olan her şeyi görebilseydin zaten bunu yazıyor olmazdın. Raw Data ve System Volume nedir bunu araştır önce, sonra gelip burda artistlik yap. Virusle ilgisi yok o dediğinin, teknik bilgi sahibi olmadan konuşmamanı öneririm.

 5. Merhaba seçkin kardeşim ,

  benim HDD de var bu sorun ve cmd den silemedim bir türlü başka bir yolu varmıdır içerisinde 600 gb yakın belge var birtürlü açamıyorum kafayı yiyeceğim..

  yardımların için şimdiden tşkler

 6. Sayesinizde bu bela virüsü temizledim.Biraz uğraştırdı ama deydi.Saolun.

 7. Ben Hakan 17 ağustos 2015 tarihinde ki mesajı yazmıştım.
  Ben çözüm yolunu buldum, hard disklerimi temizledim. O yüzden simdi burada bu mesajı yazıyorum.
  System Volume information ile konumuzun alakası yok demiş FATİH ismindeki kişi,
  Sen heralde bilgisayar değil hesap makinesi kullanıyorsun ki bunun ne olduğunun farkında değilsin.
  REYCLER BİN isminde ki virüs, bak üzerine basa basa virüs diyorum, Bulaştığı yerlerde sistem dosyası şeklinde karşımızı çıkıyor, siliyorsun yine geliyor. Diyceksin ki bu normal, o geri dönüşüm döngüsü..
  Hiç bir sey bilmediğiniz burada ortaya çıkıyor. video resim belge, müzik dosyası her ne varsa, boyutu ne olursa olsun bu virüs oraya bulaşmış ise, hard diskinizin özellikler diyerek boyutuna baktığınızda içinin dolu, ama harddiskinizi açıp dosyalara bakmak istediğiniz de dosyların hiç birisi görünmüyor,
  bu virüs bir süre sonra bütün dosyalarınıza bulaşıyor, system volume informtation dosyanın içini açıp bakın, RECYLEAR BİN virüsünü göreceksiniz, silseniz de geri geliyor dosyaları kilitleyip görünmez hale getiriyor. Neyseki combofix ve özel yazılmış reg edit script ile bu sorunu çözdüm, ta ki düne kadar.
  dün bir flash bellek taktım bilgisayara simdi yine geri geldi, 1 TB hard diskim şu anda 4 megabayt görünüyor, içindeki hiç bir veri görünmüyor, siz hala bunun ne olduğuna bile karar verememişsiniz, virüsmü değil mi daha ona bilmiyorsunuz, neyse,, kumda oynamaya devam.

  • Merhaba hakan hocam. Yorumunuz için teşekkür ederim. Diğer yaptığınız yorumu başka sayfanın link’i olduğu için malesef o yorumunuzu onaylayamıyorum. Kusura bakmayın iyi günler.

 8. merhaba.soledıgınız gıbı ıslemlerı yaptım fakat $RECYCLE.BİN dosya halinde hala duruyor :S

 9. Kolay gelsin arkadaşlar. Flash Belleğimde “system volume informtation” isimli dosya var ve türü ekran koruyucu olarak gözüküyor. Bellek içerisinde tüm klasörlerimin türü aynı şekilde olmuş. Maalesef ki dosyalarımı açamıyorum. Belleği taktığım bilgisayarıma da bulaşmış mıdır? Nereden öğrenirim? Nasıl temizlerim?

  • Merhaba bu sorununuz için Unlocker programını öneririm.

   Program Açıklaması :

   Boyutu oldukça ufak olan Unlocker sayesinde, sinirinizi bozan, kapatamadığınız ve bilgisayarınızdan silemediğiniz uygulamaları kolaylıkla silebileceksiniz. Program sağ tuş menüsüne bir link ekliyor ve daha kolay işlem yapabilmenizi sağlıyor. Alanında en iyilerden biri olan Unlocker tamamen ücretsizdir.

 10. BENİM C VE D SÜRÜCÜLERİNİN İKİSİNDE DE VAR SİLMEYİ DENİYORUM AMA SİLİNMİYOR. NORMAL DEPOLAMA SÜRÜCÜSÜ OLARAK KULLANDIĞIM SÜRÜCÜDE GİTTİKÇE BOYUTU ARTIYOR. 232 GB D SÜRÜCÜSÜNDE KULLANIM ALANI 50 GB AMA $RECYCLE.BIN in kapladığı alan 100 GB. bir çözüm bulamadım. Bir çözümü olan olursa sevinirim.

  • Ferhat hocam merhaba;

   Yukarıdaki verdiğim komutları yazarak ilgili dosyayı silebilirsiniz. Koyu renk’te belirtilen yeri C olarak belirterek diğer diskinizdeki dosyayı silebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

IRCdHosting, Web Hosting, Radyo Hosting
Free WordPress Themes - Download High-quality Templates