seçkin düz, unreal ircd, eggdrop, kişisel blog,
Pazar , 21 Ocak 2018
Düşecek domain siteleri

Düşecek domain siteleri

Bu yazımda sizlere düşecek domain bulmak, PR’li düşen domainler, düşecek domain takibi başlıkları altında bilgiler aktaracağım. Web ile uğraşan herkes eski, kaliteli ve PR değeri yüksek domainler isterler.

Ancak bu tarz kaliteli düşecek domainleri takip etmek biraz zordur. Hiç kimse tek tek düşecek domain sorgulama yapmaz. Sizler için bu tarz domainleri takip edebileceğiniz siteler aktaracağım.

Ancak bu domainleri kayıt ederken domainin geçmişine, sahte PR değerine bakmanızı öneriyorum. Bu tarz kontrolleri yapabileceğiniz yöntemleri başka bir yazıda aktaracağım.

Backorder hakkında sadece basitçe önceden rezerve diyebilirim ancak, büyük firmalar kaliteli düşecek domainleri kullanıcılara bırakmaz. Yakalama şansınız bir haylü düşüktür.

Expired Domains
Benim düşecek domain bulmak için en çok kullandığım sitedir. Çok fazla alan adı uzantısını listeliyor. Bunun yanı sıra domainin durumunu, PR değerini, DMOZ kaydını, ilk kayıt tarihini ve benzeri diğer bilgilerini de listelemekte. Ayrıca anahtar kelimenize uygun bir domain bulmanız için sağ üstte arama bölümü bulunmakta.

DomCop
Arayüzü bana karışık gelse dahi kullanılabilecek düşen domain takip sitesi. Arama kriterleri çok ayrıntılı olduğu için işinize yarayabilir.

FreshDrop
Bunun arayüzü DomCop kadar olmasada bana karışık gelmekte. Gelişmiş domain arama filtresi ile kullanılabilir.

SaveSpell
Expired Domains’ten sonra en çok kullandığım ve en sevdiğin düşecek/düşen domain bulma sitesi. Wordlist ve dil seçeneği ile kullanılabilirliği yüksek bir site. Ayrıca Türkçe dil seçeneği sunarak gönüllere taht kurmuştur. Türkçe jenerik, 3-4 harf domain düşürebileceğiniz bir site.

Alan adını alırken unutulmamalı, alacağınız domainin Google’da kötü bir geçmişi olabilir. Spama düşmüş, banlı olabilir. PR değeri fake olabilir. Alan adı kayıt etmek ucuz olsada paramızı bu tarz domainlere verecek kadar avel değiliz. Bu tarz düşen domain alırken sorgulamayı http://www.analiz.r10.net sitesinden yapabilirsiniz.

Hakkında Seçkin Düz

1990 yılında Kastamonu'da doğdu. İnternet ve bilişim sektörüne 2007-2008 yıllarında tanıştı. IRCd (Internet Relay Chat) kendini geliştirerek bir çok sohbet platformlarında görev aldı. Daha sonra 2010 yıllarında Hosting firması olarak SeckinShell.Com'u faaliyete geçirdi. Hayatı ile ilgili önemli kararlar alması sebebi ile IRCd alemini bıraktı. Şu an ise Bilim ve Teknoloji üzerine ilgilenmektedir.

10 yorum

  1. http://domainalisveris.com/ sitesi üzerinde de günlük düşen domainleri, domain sektörüyle ilgili haberler bulabilir ayrıca elinizdeki domainleri satabilirsiniz.

  2. çok faydalı güzel bir site teşekkürler.

  3. başarılarınızın devamını dilerim teşekkürler.

  4. Boşa düşecek Türkçe domainleri takip etmek için bir numaralı adresiniz http://www.dombul.com 🙂

  5. Expired iyiymiş teşekkürler.

  6. Süper hocam ya eline koluna sağlık

  7. Teşekürler ellerinize sağlık harika.

  8. iyi bir site teşekkürler.

  9. Expired domains sitesinde dusen domainlerden hangilerine backorder acildigini gorebiliyorsunuz. Bosa zaman harcamama adina burdan sorgulama yapabilirsiniz. Guzel ve faydali bir liste olmus tesekkurler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

IRCdHosting, Web Hosting, Radyo Hosting
Free WordPress Themes - Download High-quality Templates